Bilgisayar Programcılığı Kursu

Bir bilgisayar kullanırken her bir mause hareketinin arkasında ya da bir tableti elinize aldığınızda, ekrana her dokunuşunuzda, arka planda bir dizi işlem gerçekleşir ve istediğiniz noktaya sizi götüren komutlar faaliyete geçer. Bu kurs ile programlamaya adım atacak MEB onaylı belgeniz ile kamu ve özelde öne geçeceksiniz.

Hemen Al!
Kısa süre için 9 taksit imkanı

Programcılık Kursuna Kimler Katılmalı?
Yazılım geliştirmeyi öğrenmek isteyenler, temel yapıda algoritma geliştirmeyi öğrenmek isteyenler, Kpss sınavında sertifika zorunluluğu olan ilgili bölümlere girecek olanlar, MEB Onaylı Bilgisayar Programcılığı Kursu’na katılabilirler. Programlama, bilgisayarda bir işi yapması için komutları sıralama, test etme ve bütünleştime sürecidir.

Programcılık Sınavı Konuları Nedir?
Milli Eğitim Tarafından yapılan bu sınav iki aşamadan oluşmaktadır. Birinci aşama yazılı sınavdır. Yazılı sınavda toplam 150 soru sorulmaktadır. Kursiyerin yazılı sınavda başarılı sayılması için 72 doğru cevap işaretlemesi gerekmektedir.

Bilgisayar Programcılığı Kursu

Teorik sınav çoktan seçmeli test şeklinde olup 4 şıktan oluşmaktadır. İlk 50 soru Temel bilgisayar, Microsoft Word ve Microsoft Excel konularını kapsamaktadır. 20 tane soru Algoritma ve Akış Diyagramı’ ndan çıkmaktadır. Geriye kalan 80 soru programlama dili sorularıdır. Sınavda 5 programlama dili sorulmakta kursiyer bu dillerden 2 tanesini seçip işaretleyecektir.

Örnek; Kursiyer Visual Basic ve C# Dilini seçtiği taktirde 40 soru Visual basic ,40 soru C# sorusundan sorumlu olur.

Teorik Sınavdan başarılı olanlar uygulama sınavına girmeye hak kazanır. Uygulama sınavı MEB’e bağlı gözetmenler eşliğinde Limit Bilgisayar Kursunda yapılmaktadır.

Not: Sınavda yanlışlar doğruları etkilememektedir.

Kurs İçeriği
Algoritma Mantığı
Akış Şemaları (Diyagramları)
Visual Basic
C#
Genel Programcılık Soru ve Cevapları
Uygulama Sınavına Sınavına Hazırlık

Kurs Sonunda Alacağınız Sertifika
Kurs sonunda Milli Eğitim tarafından yapılan yazılı ve uygulama sınavınıda başarılı olan adaylara 400 Saat – Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Bilgisayar Programcılık Sertifikası verilir.

Bilgisayar Programcılığı Sertifikası Ne İşe Yarar?
Bilgisayar Programcılık Sertifikası öncelikle Programlama bildiğinizi ispatlayabileceğiniz MEB Onaylı tek sertifikadır. Kamuda görevde yükselmede istenilen bu sertifika aynı zamanda KPSS atamalarında tercih aşamasında adaylardan istenmektedir. Alacağınız Bilgisayar Programcılık sertifikası ile Özel Kurslarda Eğitmen olarak görev alabilirsiniz.

Bilgisayar İşletmenlik Sınav Tarihleri
Bilgisayar İşletmenlik Sınavı her 2 ayda bir Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmaktadır.

Ödeme Fırsatları
Ödeme Türü
Peşin Ödeme (Kısa Süreli Kampanya Son Hafta)
Kredi Kartı İle Taksit
Senet İle Taksit / 4
İnternetten Kredi Kartı İle 9 Taksi

X