3D MAX Uzmanlığı Kursu

Dünya çapında en çok kullanılans 3 boyutlu modelleme , canlandırma ve kaplama programıdır. 3D sturio Max programı ile 3 boyutlu mimari , karakter modelleme vb. tasarımlar yapılabilir. Yapılan tasarımların kaplama ve ışık kullanımı ile foto gerçekçi görüntüleri animasyonu oluşturulabilir. 3D studio max genel amaçlı bir tasarım ve çizim programıdır. Dolayısıyla çok geniş bir kullanıcı kitlesine hitap edebilmektedir.

3D Max Kursuna Kimler Katılmalı?
3D STUDİO MAX genel amaçlı bir tasarım programı olması nedeniyle kullanıcı yelpazesi çok geniştir. Özellikle mimar, mühendis, tekniker mesleki teknik işlerle uğraşanlar ile üç boyutlu tasarım , reklam ve film sektöründe çalışan tüm amatör ve profesyoneller katılabilir.

Kurs İçeriği
Nesne oluşturma – Arayüz kullanımı Max arayüzü ve kullanıcı (U1) ayarları Koordinat sistemleri Ekran kontrolleri ve kısayolları Nesne seçme yöntemleri Nesne oluşturma (standart, eştended primitimes) Transformlar (Move- rotate – scale), nesne kenelemeler Grup işlemleri Compound objects( Birden çok nesneden farklı nesnelerin oluşturulması) Modifiers(Nesne değiştiriciler)

MODELLEME
Geometrik nesnelerden yine nesneler elde edilmesi Mesh- polygon modelleme teknikleri Diğer parametrik modelleme teknikleri 2 boyutlu nesne çizimi 2 boytlu nesnelerden 3 boyutlu nesneler elde edilmesi Auto CAD programından alınan 2 boyutlu nesnelerin 3 boyuta çıkarılması

KAMERALAR
Kamera tipleri ve oluşturulması Kamera ayarları

IŞIKLAR
Işık tipleri ve oluşturulması Işık kullanım ilkeleri Işık ayarları (gölge , ışık şiddeti , rengi etki alanı vb.) Işık efektleri

MALZEME VE KAPLAMA
Malzeme slotunun tanıtılması ve malzeme tipleri Nesneler üzerine kaplama atamak ( cam , tuğla . mermer, ahşap vb.) Yansımalı – kabartmalı yüzey elde edilmesi ( ayna . cilalı yüzey ,halı vb.)

RENDER-VRAY
Standart render (fotoğrafik görüntü – resim ) işlemi ve ayarları Vray render, Vray ayarları , Vray ışık ve malzeme kullanımı.

ANİMASYON
Anahtar kene mantığı ile animasyon oluşturulması basit nesne hareketleri ve şekil değiştirmeleri. Kameraların bir yola bağlanarak mekan içinde ve dışında hareketli görüntülerin alınarak video oluşturmak.

Kurs Sonunda Alacağınız Sertifika
Kurs sonunda Milli Eğitim tarafından yapılan yazılı ve uygulama sınavınıda başarılı olan adaylara – Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı 3D Max Sertifikası verilir.

Ödeme Fırsatları
Ödeme Türü Tutar
Peşin Ödeme (Kısa Süreli Kampanya Son Hafta)
Kredi Kartı İle Taksit
Senet İle Taksit / 4

X